Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sposób na porządek w kuchni — naklejki na przyprawy
Sposób na porządek w kuchni — naklejki na przyprawy

Sposób na porządek w kuchni — naklejki na przyprawy

Utrzymanie czystości w przestrzeni kuchennej to często niemałe wyzwanie. To szczególna przestrzeń, w której znajduje się wiele przedmiotów, naczyń, urządzeń, akcesoriów kuchennych i rozmaitych składników do sporządzania potraw oraz przypraw. Z tymi ostatnimi często jest najwięcej kłopotów.

Jak przechowywać przyprawy, aby móc zawsze znaleźć te, które w danej chwili są potrzebne oraz żeby zawsze zachowywały świeży aromat? Warto znaleźć na to odpowiedni sposób. Poniżej przedstawiamy skuteczne pomysły na porządek w kuchni, a w szczególności wśród przypraw. Najgorsze co można zrobić, to nowo zakupione przyprawy przechowywać w torebkach schowane na dnie szuflady porozrzucane z innymi produktami.

Niezwykle ważne okazują się miejsce i sposoby przechowywania przypraw. Należy unikać wystawiania koszyczka z przyprawami na blaty kuchenne znajdujące się w bliskim sąsiedztwie z kuchenką, zlewozmywakiem lub oknem, przez które wpadają promienie słoneczne. Miejsce na przyprawy powinno być suche i gwarantować bezpieczne przechowywanie.

Często osoby mające dzieci zastanawiają się, jak utrzymać porządek w kuchni, podczas gdy ich pociechy wszystko biorą do rąk i rozsypują. Wówczas najlepszym sposobem okazuje się szuflada lub półka uniemożliwiająca dostęp najmłodszych do jej zawartości.

Etykiety na przyprawy i produkty sypkie sposobem na porządek w kuchni

Żeby zioła, przyprawy i inne sypkie składniki potrzebne do przygotowania posiłków zawsze zachowywały świeżość, konieczne okazuje się zastosowanie właściwych pojemników do ich przechowywania. Ponadto każdy z nich powinien zostać we właściwy sposób oznakowany. W tym celu pomocne okażą się etykiety na pojemniki kuchenne pozwalające na umieszczenie napisu określającego dany produkt. Przyprawy, a także mąka, ryż, kasza, makarony lub inne składniki znajdujące się w pojemniku zostaną w sposób skuteczny zabezpieczone przed zabrudzeniem, zwietrzeniem lub utratą koloru albo smaku.

Z kolei naklejki na pojemniki z przyprawami lub z innymi produktami sypkimi pozwolą na szybkie i łatwe ich zidentyfikowanie. Ważne, aby każdy pojemnik miał szczelne zamknięcie, zabezpieczające przed rozsypaniem oraz zanieczyszczeniem znajdującej się w nim zawartości. Warto wybierać pojemniki wysokiej jakości wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenie tworzyw, niektóre z nich mają naklejki oraz etykiety, pozwalające na napisanie na nich informacji co się znajduje wewnątrz.

Oprócz pojemników z tworzyw sztucznych lub ze stali nierdzewnej można wybrać szklane słoiczki do przypraw. Transparentne szkło będzie prezentowało się na kuchennym blacie niezwykle efektownie, dopełniając stylistykę aranżacyjną w dowolnej estetyce, od nowoczesnej, po klasyczną. W celu łatwej identyfikacji znajdującej się w nich zawartości warto wybrać specjalne naklejki na słoiczki z przyprawami.

Wiele sklepów internetowych oferuje samoprzylepne etykiety w rozmaitych kształtach i kolorach. Różnorodność wzorów oraz motywów zdobniczych pozwala dopasować zestaw naklejek na pojemniki z przyprawami odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom estetycznym i użytkowym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl