Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Maty pod fotel gamingowy – jaką wybrać?
Maty pod fotel gamingowy – jaką wybrać?

Maty pod fotel gamingowy – jaką wybrać?

Fotel gamingowy to obowiązkowe wyposażenie każdego gracza. Czy jednak korzystanie z takiego mebla będzie bezpieczne dla podłogi? Jeśli obawiasz się, że poruszanie się po niej na plastikowych kółkach spowoduje zarysowania, zainwestuj w specjalną matę pod krzesło gamingowe. Niewielkim kosztem zyskasz skuteczną ochronę dla swojej podłogi, nie tracąc komfortu podczas rozgrywek lub pracy na komputerze.

Podkładka pod krzesło gamingowe – dlaczego warto?

Krzesła obrotowe, w tym także modele dedykowane graczom, przeważnie wyposażone są w podstawę umożliwiającą swobodne poruszanie się na fotelu w okolicach biurka. Jest to możliwe dzięki zamontowanym kółkom, najczęściej wykonanym z plastiku, zdecydowanie rzadziej z kauczuku. Zaleca się używanie ich wyłącznie na miękkich powierzchniach, jak dywan czy wykładzina, ponieważ w przypadku twardych posadzek – niezależnie od rodzaju wykończenia – będą powodować wyraźne uszkodzenia. Nie każdy jednak chce zasłaniać swoją podłogę dywanem, a wręcz nie należy tego robić, jeśli korzysta się z ogrzewania podłogowego. Maty pod fotel gamingowy rozwiązują ten problem, ponieważ zajmują niewielką powierzchnię, a przy tym mogą być niezauważalne. Zanim jednak dokona się takiego zakupu, warto dowiedzieć się więcej na temat podkładek.

Jaka mata pod krzesło gamingowe będzie najlepsza?

Wybierając matę pod fotel gamingowy, powinniśmy na pewno zwrócić uwagę na jej rozmiar. Istotne jest, na jak dużej powierzchni mamy zamiar się przemieszczać, korzystając z krzesła. Często używamy tego mebla do poruszania się między biurkiem a pobliskim regałem lub szafką, z których chcemy wziąć coś potrzebnego do pracy lub rozrywki. Mata powinna zatem obejmować całą powierzchnię takiej ewentualnej „trasy”. Jednak nawet w sytuacji, gdy postanowimy sobie, że nie będziemy używać fotela do pokonywania choćby najmniejszych dystansów, lepiej kupić podkładkę z pewnym „zapasem”, ponieważ nawet podczas siadania i wstawania może dojść do większych, niż planowane, przesunięć. Należy też upewnić się, czy mata nie będzie się przesuwać. Powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału lub pokryta powłoką o takich właściwościach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając podkładkę pod fotel?

Z pewnością warto sprawdzić także, z jakiego materiału wykonany jest dany produkt. Najczęściej spotyka się maty pod fotel gamingowy z poliwęglanu, polipropylenu oraz polichlorku winylu, czyli PCV. Pierwsze są bardzo odporne na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne, drugie – na działanie substancji chemicznych, natomiast trzecie łączą zalety obu wcześniejszych. Warto dodać, że od rodzaju materiału zależy też wygląd. Podkładka pod fotel gamingowy z polipropylenu będzie albo półprzeźroczysta, albo matowa. Dwie pozostałe są przeważnie krystalicznie przeźroczyste, przy czym maty PCV mają właściwości antyrefleksyjne. Jeżeli więc chcesz, aby podkładka nie rzucała się w oczy, wybierz taką opcję. Na koniec należy dodać, że wszystkie te materiały są przyjazne dla alergików.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl