Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Mata przeźroczysta na podłogę pod krzesło obrotowe

Poliwęglan krystalicznie przeźroczysty jest to polimer niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, bardzo lekki (dużo lżejszy od szkła) oraz wykazuje silne właściwości termoizolacyjne. Dodatkowym jego atutem jest to, że jest on łatwy w obróbce oraz transporcie. Odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz promienie UV, więc może być z powodzeniem stosowany na zewnątrz. Poliwęglan jest materiałem trudnopalnym, nietoksycznym oraz bezzapachowym – dzięki tym właściwościom może być stosowany w pomieszczeniach często użytkowanych.
Przeźroczyste maty z poliwęglanu idealnie chronią przed zarysowaniem, obiciem czy innymi uszkodzeniami. Stosowane są przeważnie tam, gdzie istnieje konieczność eksponowania powierzchni użytkowej, która może uleć zniszczeniom. Taką powierzchnią może być podłoga drewniana w miejscu przesuwania się krzesła, stołu lub innych ruchomych elementów. Mata ochronna posiada taką samą przepuszczalność światła co szkło oraz idealnie przylega do powierzchni, sprawiając, że jest niemalże niezauważalna.

 

Poliwęglan krystalicznie czysty
Przeźroczyste maty
Przeźroczyste maty z poliwęglanu
Mata ochronna

Krzesła obrotowe z całą pewnością są bardzo wygodne i funkcjonalne, ale ich użytkowanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Ciągłe przesuwanie siedzenia może odbić się na wyglądzie podłogi – niezależnie od materiału. Żadne panele, parkiet, posadzki wylewane czy z PVC nie są odporne na zarysowania wynikające z ruchu krzeseł. Istnieje jednak sposób, aby zabezpieczyć podłogę w pobliżu stanowiska pracy. Rozwiązaniem problemu jest mata przezroczysta pod krzesło obrotowe.

Transparentne maty – żadnych niedociągnięć w estetyce wystroju

Główną zaletą udostępnianych przez nas mat jest ich całkowita przezroczystość. Posiadają gładką powierzchnię, która w niewielkim stopniu odbija światło. W efekcie doskonale widać to, co znajduje się pod matą. Dzięki temu zyskała przychylność klientów szukających skutecznego zabezpieczenia w reprezentacyjnych miejscach, takich jak biura czy kancelarie, a także w domowym zaciszu. Piękna podłoga będzie widoczna w każdej sytuacji. Mata przezroczysta pod krzesło obrotowe nie rzuca się w oczy, a mimo to nadaje podłodze dodatkową warstwę ochronną. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chce się przedłużyć żywotność nowej podłogi. Z pomocą takiej maty posadzka zachowa swoje walory przez naprawdę długi czas.

Sprawdzony i bezpieczny materiał

Maty ochronne wykonane są z mocnego poliwęglanu, czyli z lekkiego, a przy tym dobrze wyglądającego polimeru. Już 1 milimetr tworzywa skutecznie zabezpiecza podłogę przed zarysowaniami, a nawet uderzeniami ze znacznej wysokości. Trudno szukać równie dobrego i bezpiecznego w użytkowaniu materiału na maty przezroczyste pod krzesła obrotowe. Na wytrzymałości jednak nie kończą się jego atuty.

Poliwęglan wykazuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością. Zakres jego temperatury pracy wynosi od -40 do 120ºC. Ma to dwa praktyczne zastosowania. Po pierwsze, wykonane z poliwęglanu maty przezroczyste pod krzesło obrotowe jest trudnopalna. Tylko w skrajnych przypadkach mogłaby zająć się ogniem. Na dodatek nie zniszczy się nawet po wylaniu na nią gorącej cieczy (tj. świeżo zaparzonej kawy czy herbaty, co każdemu może się przydarzyć). Po drugie, maty izolują przed zimnem. To bardzo przydatna właściwość, która pozwala uzyskać trochę więcej komfortu cieplnego.

Solidne wykonanie

Sam materiał nie odpowiada za wszystko. Liczy się również poziom jego wykonania. W naszym asortymencie znajdują się przemyślanie zaprojektowane maty przezroczyste pod krzesło obrotowe. Posiadają one zaokrąglone rogi, które uniemożliwiają przypadkowe skaleczenie się. Ostre krawędzie mogłyby nieść za sobą pewne niebezpieczeństwo – o czym doskonale zdają sobie sprawę rodzice małych dzieci. W związku z tym maty można spokojnie zastosować w pokoju najmłodszych. Warto również zwrócić uwagę na idealne przyleganie do podłoża. W ten sposób nie ma szans na przypadkowe przesunięcie lub potknięcie się o matę. Aby zwiększyć funkcjonalność produktu, trzeba jednak dokładnie oczyścić podłogę z różnych drobin (np. piasku). Dzięki temu nic nie przeszkodzi w wygodnym korzystaniu z maty.

Pozostałe atuty przezroczystych mat pod krzesło obrotowe

Maty bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie przylegają do nich żadne zabrudzenia, a czyszczenie może odbywać się nawet przy użyciu zwykłej ściereczki z mikrofibry – bez żadnych środków chemicznych. Co więcej, maty przezroczyste pod krzesło obrotowe nadają się doskonale do stosowanie przez alergików, ponieważ nie wydzielają żadnych trujących substancji, są bezzapachowe i całkowicie neutralne dla zdrowia człowieka. Tym samym nie wywołują żadnych reakcji alergicznych.

Kolejnym atutem wykorzystywania przezroczystych mat jest tłumienie hałasu. Przesuwanie krzeseł obrotowych może być dość głośne. Dzięki naszym produktom można skutecznie pozbyć się tego problemu w prosty sposób.

Wszystkich zainteresowanych matami przezroczystymi pod krzesło obrotowe zapraszamy do składania zamówień w naszym sklepie. Zapewniamy atrakcyjne ceny, a także wygodną oraz szybką formę wysyłki. Z przyjemnością opowiemy więcej o naszym asortymencie – wystarczy zadzwonić do nas lub napisać maila. Służymy pomocą w wyborze modelu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl