Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kto powinien zdecydować się na ochronną matę na podłogę?
Kto powinien zdecydować się na ochronną matę na podłogę?

Kto powinien zdecydować się na ochronną matę na podłogę?

Każda podłoga jest narażona na zniszczenia, jest to naturalna kolej rzeczy. Jednak istnieją miejsca, gdzie ta podłoga jest znacznie bardziej narażona na zarysowania i wgniecenia, niż np. w domu. W takim momencie zadajemy sobie pytanie, czy jest sposób, by w pewnym stopniu zapobiec powstawaniu nieestetycznie wyglądającym zarysowaniom bądź wgnieceniom? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie maty ochronnej na podłogę w miejscu, gdzie mogą powstać uszkodzenia mechaniczne.

Czym jest mata pod krzesło?

Mata pod krzesło ma na celu zapobiegać zarysowaniom, wgnieceniom i innym uszkodzeniom mechanicznym na podłodze. Uszkodzenia te powstają na skutek częstego odsuwania krzesła, używania fotela wyposażonego w plastikowe kółka oraz np. ciężkiego regału z książkami. 

Podkładki pod krzesło zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu ochronią podłogę oraz pozwolą uniknąć wymiany podłogi na nową, co jest znacznie bardziej kosztowne, w porównaniu z zakupem maty. Dodatkowo są dostępne w wielu rozmiarach i kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je łatwo dopasować do aranżacji pomieszczenia.

Podkładka pod fotel będzie doskonała na każdy rodzaj podłogi - panele, parkiet, kafelki. Sprawdzi się również na podłogi miękkie, czyli dywany i wykładziny, gdzie również bardzo często powstają odgniecenia. 

Gdzie warto zamontować matę ochronną?

Maty ochronne na podłogę sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i w każdym miejscu, w którym podłoga narażona jest na jakiekolwiek uszkodzenia. 

 

  • firmy i biura

 

Największe zapotrzebowanie na maty jest w biurach i firmach, gdzie codziennie pracuje kilkadziesiąt osób przy biurkach. Krzesła i fotele obrotowe są co chwila przesuwane, suwane. Jest to oczywiście proces naturalny i nieunikniony, jednak podłoga jest narażona na spore uszkodzenia. Jeśli zależy nam, by w biurze zachować porządek oraz estetyczny wygląd warto zakupić maty ochronne i zamontować je pod każdym z biurek. Dzięki temu podłoga pozostanie w nienaruszonym stanie, a podkładki pod fotel mogą nadać fajnego wyglądu całego wnętrza. 

 

  • gabinet i biuro w domu 

 

Wiele osób wykonuje swoją pracę z gabinetu bądź biura w domu. Są to również miejsca, gdzie po pewnym czasie na podłodze widoczne są zarysowania, wgniecenia i inne uszkodzenia. Tak wyglądająca powierzchnia wpływa negatywnie na cały wystrój pomieszczenia. Z tego powodu warto wybrać matę ochronną, która zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniem. 

 

  • pokój dziecięcy, kuchnia i jadalnia

 

Na matę ochronną na podłogę powinien zdecydować się każdy, kto obawia się, że podłoga zostanie porysowana lub w inny sposób uszkodzona. Miejsca w domu, gdzie ryzyko uszkodzenia wzrasta to miejsce przy biurku w pokoju dziecięcym. Dzieciaki spędzają tam sporo czasu odrabiając lekcje, wykonując dodatkowe zajęcia czy choćby grając na komputerze. W tym czasie fotel obrotowy lub krzesło jest często w ruchu, przez co podłoga ulega zniszczeniu. Dlatego jeśli rodzicom zależy, by utrzymać podłogę w estetycznym stanie na dłużej, zdecydowanie warto zakupić podkładkę pod krzesło obrotowe.

Kuchnia i jadalnia to również miejsca w domu, gdzie podłoga jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenia. Przy stole spożywamy posiłki kilka razy dziennie, przez co ryzyko uszkodzeń znacznie bardziej wzrasta, w porównaniu do innych pomieszczeń. Świetnym sposobem na utrzymanie podłogi w nienagannym stanie jest montaż maty ochronnej. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl